Koszyk

    

    Wkłady kominowe elastyczne

    elastyczny wkład kominowy Wiele osób, idąc z duchem czasu, zmienia sposób ogrzewania domów, na nowoczesne, energooszczędne kotły grzewcze, ale tu spotyka ich problem: co zrobić ze starym nie zabezpieczonym kominem ? Nasza firma proponuje Państwu rozwiązanie tego problemu poprzez elastyczny wkład kominowy typu "SPIROFLEX". Idealnie daje się zamontować w starych, nawet krzywych kominach. Materiał, z którego wykonany jest nasz wkład to stal nierdzewna kwasoodporna, gwarantująca wieloletnią żywotność wkładu. Integralną częścią elastycznego wkładu jest elastyczna rura, której sposób wykonania gwarantuje szczelność, a użyty materiał małą pojemność cieplną, co znacznie zmniejsza wykraplanie spalin. Stosowanie nowoczesnych wkładów kominowych ze stali nierdzewnej kwasoodpornej jest absolutnie niezbędnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania wysokowydajnych instalacji grzewczych. Wyrób nasz posiada znak CE oraz pięcioletnią gwarancję producenta.

    ELEMENTY WKŁADU KOMINOWEGO KWASOODPORNEGO


    Opis techniczny
    Jednym ze sposobów zabezpieczenia komina, bodaj najpewniejszym, jest zainstalowanie stalowego wkładu kominowego. Wkład kominowy wykonany jest ze specjalnej stali nierdzewnej kwasoodpornej o symbolu 1.4404. W ofercie posiadamy dwa rodzaje wkładów kwasoodpornych: elastyczny i gładki. Podstawa elastycznego wkładu kominowego jest rura elastyczna, wykonana z tasmy o grubosci 0,12 mm, której sposób wykonania gwarantuje szczelnosc. Do połaczenia rury elastycznej z kształtkami, takimi samymi jak w gładkim wkładzie kominowym, stosuje sie złaczke redukcyjna. Zakres srednic od 80 mm do 450 mm.

    Zastosowanie
    Kwasoodporne wkłady kominowe przeznaczone są do odprowadzania spalin z kotłów opalanych gazem lub olejem opałowym.

    Montaż
    Przed przystąpieniem do montażu wkładu kominowego, należy starannie wyczyścić ceramiczny szyb kominowy. Następnie w pomieszczeniu kotłowni, należy wykuć otwór umożliwiający zamontowanie trójnika, wyczystki i odskraplacza w szybie kominowym. Pozostała część wkładu kominowego montowana jest od góry, czyli od wylotu komina. Mocujemy linę do rury o długości 1 m, wpuszczamy ją do szybu do momentu wystawania jedynie kielicha, zakładamy kolejną rurę, zwracając uwagę na całkowite wsunięcie jednej rury w kielich drugiej i znowu opuszczamy, aż do momentu wystawania kielicha. Czynności te powtarzamy, aż w wykutym otworze pojawi się końcówka pierwszej rury. Instalujemy trójnik, wyczystkę i odskraplacz, a następnie łączymy je z rurami. Ostatnią rurę wystającą z komina przycinamy na długość taką, aby można było zamontować w kielichu ostatniej rury płytę dachowa i przykręcić ją do korony komina. W płycie dachowej montujemy wywiewkę lub deflektor.
    Usytuowanie trójnika uzależnione jest od sposobu poprowadzenia czopucha z pieca. Zamknięcie wyczystki powinno być tak ustawione, aby była możliwość swobodnego dostępu do wyczystki. Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne). Dodatkowe ocieplenie, częściowe lub na całej długości wkładu kominowego, znacznie poprawiają warunki pracy wkładu kominowego, jak również jego żywotność.
    W taki sam sposób należy instalować elastyczne wkłady kominowe. Jedynym elementem różniącym jest rura elastyczna, stosowana w jednym odcinku o długości odpowiadającej wyskości komina ceramicznego.
    Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.

    CENNIK ELEMENTÓW KWASOODPORNYCH WKŁADÓW KOMINOWYCH

    Przy zamówieniu na kwotę powyżej 700 zł przesyłka GRATIS!

    Szybki kontakt

    P.P.H.U. MINAN

    ul. Letniskowa 30

    41-208 Sosnowiec

    tel. / fax.: +48 32 263 32 64

    UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

    Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

    Zrozumiałem